header.png, 31kB

Vítáme Vás na oficiálních stránkách obce Borek

O obci

Obec Borek se nachází v severní části Pardubického kraje a od Hradce Králové je vzdálena 10km jižním směrem. První písemná sbírka o obci je datována do roku 1436.V obci je trvale obydleno 70 domů, 235-ti obyvateli. Dalších 14 domů je obydleno bez trvalého přihlášení k pobytu, případně využíváno k rekreačním pobytům a 7 domů využíváno jako provozovny a obecní budovy. K obci patří obecní hřbitov a opravená kaple svatých Andělů strážných. Katastrální území se rozprostírá na 523 hektarech.

Vlastní zastavěné území je bohatě zastoupeno zelení a parčíky. Pro volnočasové aktivity je v obci k dispozici dětské hřiště a sportovní areál s klubovnou a dvěma nohejbalovými kurty. Součástí budovy obecního úřadu je tělocvična, která slouží po rekonstrukci jednak k pořádání kulturních akcí, oslav ale také ke cvičení a je využívána pro hry stolního tenisu. Obec je kompletně plynofikována, je vybavena dešťovou kanalizací, rozvodem veřejného osvětlení a rozhlasu.

Z kulturních akcí v obci stojí za zmínku masopustní rej pořádaný 1x za dva roky, dětský maškarní rej, tradiční dětský den a Borek open-zahájení prázdnin, tradiční nohejbalové turnaje, dětská představení pohádek s následnou mikulášskou nadílkou.

Kultura, sport a volný čas

Nohejbal Hasiči Borověnky Obecní akce

Kontakt

Obec Borek
Borek 13
534 01 Holice
Tel: 602 167 508
E-mail: ou.borek@tiscali.cz

Podrobnosti naleznete Zde

Sestavuji aktuální kalendář ...
Meteoradar